Ogłoszenie o naborze na stanowisko radcy prawnego

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu

Ogłoszenie o naborze nr 8500 z dnia 15 lutego 2017 r.

OFERTY DO WYMIAR ETATU STANOWISKA DODATKOWE
25 lutego 2017 1/2 2

Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:

radca prawny

do spraw: obsługi prawnej

Zespół obsługi prawnej

MIEJSCE WYKONYWANIA PRACY:

Opole

ADRES URZĘDU:

ul. Wrocławska 170
45-836 Opole

WARUNKI PRACY

  • Stres związany z reprezentowaniem pracodawcy na zewnątrz.
  • Wyjazdy służbowe.
  • Narzędzia i materiały pracy - komputer.
  • Lokalizacja biura - I piętro.
  • Bariery architektoniczne - konieczność poruszania się po schodach, brak wind, brak drzwi o odpowiedniej szerokości, brak odpowiednio dostosowanych toalet.

ZAKRES ZADAŃ

  • Udzielanie informacji prawnych, porad prawnych i wydawanie opinii prawnych oraz interpretowanie obowiązujących przepisów prawa w celu zapewnienia prawidłowej i efektywnej realizacji zadań Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Opolu.
  • Przygotowywanie pozwów, wniosków, pism procesowych do sądów i organów administracji w celu wszczęcia postępowania sądowego i administracyjnego lub w związku z toczącym się postępowanie.
  • Występowanie na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Opolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii przed sądami powszechnymi, w postępowaniu sądowo-administracyjnym, organami administracji publicznej i organami rozstrzygającymi spory w zakresie zamówień publicznych, w celu obsługi prawnej jednostki i jej ochrony przed roszczeniami i działaniami osób trzecich naruszających interesy urzędu.
  • Współpraca z komórkami Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Opolu oraz powiatowymi inspektoratami weterynarii w zakresie rozwiązywania bieżących problemów prawnych i prawno-administracyjnych, w tym zakresie prowadzonych postępowań administracyjnych oraz postępowań o zamówienia publiczne, przygotowywaniu przez nie decyzji (postanowień) administracyjnych oraz odwołań (zażaleń) w celu prawidłowej realizacji powierzonych zadań, zapewnienia sprawnej i zgodnej z przepisami działalności urzędu.
  • Analiza pod względem formalno-prawnym projektów umów oraz innych wystąpień, w celu prawidłowej realizacji zadań Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Opolu.
  • Opracowywanie postanowień nietypowych umów oraz innych wystąpień ,w celu prawidłowej realizacji zadań Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Opolu.
  • Współpraca przy rozstrzyganiu skarg i wniosków kierowanych do merytorycznych komórek organizacyjnych Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Opolu i Powiatowych Inspektoratów Weterynarii i prowadzenie ich rejestru.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE

  • Wykształcenie: wyższe prawnicze.
  • Doświadczenie zawodowe: 3 lata aplikacja radcowska lub sądowa.
  • Dogłębna znajomość przepisów prawa, w tym prawa wspólnotowego.
  • Umiejętność prowadzenia negocjacji.
  • Komunikatywność.
  • Asertywność oraz umiejętność rzeczowego przekazywania informacji.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego.
  • Korzystanie z pełni praw publicznych.
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

WYMAGANIA DODATKOWE

  • Doświadczenie w pracy w administracji w zakresie stosowania prawa.

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA NIEZBĘDNE

  • Życiorys/CV i list motywacyjny.
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia.
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych.
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA DODATKOWE

  • Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

TERMINY I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

  • Dokumenty należy złożyć do: 25 lutego 2017 r.
  • Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu.
  • Miejsce składania dokumentów:

INNE INFORMACJE:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Kandydaci/kandydatki zakwalifikowani zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie postępowania rekrutacyjnego. Oferty osób niezakwalifikowanych zostaną zniszczone w terminie 30 dni od daty zakończenia postępowania rekrutacyjnego. Dodatkowe informacje: 775417209.

Legenda

Pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wszystkie następujące warunki:

  • złożyły w terminie ofertę wraz z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność,
  • spełniają warunki wymienione w ogłoszeniu,
  • po rekrutacji znalazły się w gronie najlepszych kandydatów.

Zastępstwo

Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że urząd poszukuje kandydatów do pracy na czas przewidywanej nieobecności swojego pracownika. Jeśli w ogłoszeniu nie wskazano okresu zastępstwa, możesz o to spytać w urzędzie. Osoba zatrudniona na zastępstwo jest członkiem korpusu służby cywilnej.

Nabór otwarty dla cudzoziemców

Ogłoszenie z tym symbolem oznacza, że o stanowisko mogą starać się, poza polskimi obywatelami, również cudzoziemcy. Kandydaci muszą spełniać następujące warunki: